نتایج جستجو برای عبارت :

بدگمان باشد همیشه زشت کار!

روزی کسی بود که از آینده‌های دور حرف می‌زد بدون‌ این‌که بگوید من هستم و می‌مانم.روزی کسی بود که حمایت می‌کرد بدون این‌که بگوید تکیه کن و من هستم.روزی رفت و من ماندم با ناباوری و دخترانه‌های احمقانه‌ای که جابه‌جا شد و بازی گرفته‌شد.
حالا کسی هست که محکم و مستقیم می گوید من هستم و می‌مانم.حالا کسی هست که همیشه حمایت کرده و گرما بخشیده و امن بوده.حالا کسی هست که عمیق است.اما دخترانه‌های ترک خورده‌ی من حالا به هر حرفی بدگمان‌اند و پر از ت
مردی روستایی تبر خویش گم کرد. بدگمان شد که مگر پسر همسایه دزدیده است و به مراقبت او پرداخت. در رفتار و لحن کلامش همه حالتی عجیب یافت؛ چیزی که گواهی می‌داد که دزدِ تبر اوست.
اندکی بعد، روستایی تبرش را بازیافت، مگر آخرین باری که به آوردن هیمه(هیزم سوختنی) رفته بود، تبر در کوه بر جای مانده بود.
چون بار دیگر به مراقبت پسر همسایه پرداخت، در رفتار و کلام او هیچ چیز عجیبی نیافت؛ هیچ چیز گواهی نمی‌داد که دزد تبر اوست! 
 "احمد شاملو" 
غلط‌های املایی به شدت غلط‌های انشایی قلم را دچار اختلال نمی‌کند، و به شدت غلط‌های انشایی باعث کج فهمی یا سخت فهمی نمی‌شود. امّا برای وجه نویسنده بازتاب و عقبه‌ای ناگوار دارد. هرچند در بسیاری از موارد ممکن است اختلالی در فهم متن رخ ندهد، امّا مخاطب به شدت نسبت به نویسنده بدگمان می‌شود. خواننده با خود می‌گوید : « چگونه به حرف کسی که غلط املایی دارد، اطمینان کنم؟ » هر چند این پرسش از سر دید عوامانه است، ولی خوب نمی‌توان هم از آن گذشت، چرا ا
ما اهل دانش رفته رفته به هر چه اهل ایمان است بدگمان شده ایم. و این بدگمانی،  ما را رفته رفته به نتیجه گیری هایی باژگونه ى نتیجه گیری های روزگاران پیشین رسانده است :یعنی هر جا که قوت ایمان بسیار به نمایش گذاشته می شود  حکایت از ضعف برهان دارد و ناممکنی درونمایه ایمان .ما هیچ انکار نمیکنیم که ایمان مایه سعادت است بلکه درست به همین دلیل بر آن ایم که ایمان چیزی را اثبات نمی کند.ایمان قوی که مایه ی سعادت است بر انگیزنده ی شک نسبت به درونمایه ی ایمان
این روزها خیلی به تغییر سبک زندگیم فکر میکنم. به اینکه اهداف جدیدی برای خودم تعریف کنم و برم دنبالشون. در آستانه 33سالگی نگاهم به زندگی این هست که هیچ وقت برای ایجاد تغییر توی زندگی دیر نیست و اگر پنجاه سالمون هم شده باشه و احساس کنیم مسیری رو داریم اشتباه میریم نباید از آینده ناامید باشیم و سعی کنیم مسیرمون رو اصلاح کنیم. نگاهی که متاسفانه توی خیلی از آدم های دور و برم نمیبینم. نمیدونم اگر من هم توی سن و سال اونا بودم آیا مثل اونا فکر میکردم یا
توقعات و انتظاراتی که از دیگران داریم، هرگاه به دلایل مختلف برخلاف میل مان پاسخ داده شوند، این توان را دارند که پایمان را به گناهان متعددی باز کنند.شاید کمتر کسی باشد که در چنین شرایطی به بدگمانی نسبت به طرف مقابل مبتلا نشود و بدگمانی که آمد، پشت بندش کینه و دشمنی و حسد و گناهان دیگر، یک به یک پشت سر هم می آیند. امیرمؤمنان علی (علیه السلام) فرمود: " سُوءُ الظَّنِ یُفْسِدُ الاْمُورَ وَ یَبْعَثُ عَلَی الشُّرُورِ؛ سوءظن کارها را به فساد می‌کشد
پدر وی گرچه از شمار رهبران سیاسی واقعی نبود ، درست مثل دزینیوری‌های دیگر یکی از طرفداران ابدی حزب محافظه‌کار و طرفدار دولت بود . این مرد با هرگونه نوآوری و ابداع سر دشمنی داشت ، و با افراد واقعاً مستضعف و مستأصل جامعه که خواستار حقوق جدیدی بودند و می‌خواستند در اقتصاد سهم عادلانه‌ای داشته باشند مخالف بود . نسبت به افراد بی‌نام و نشان بدگمان بود ، از سرسپردگان نظام قدیم بود و آماده برای فداکاری در راه هر چیزی که آن‌را مشروع و مقدس می‌شمرد
۱
آگهی را در روزنامه می‌خوانی. چنین فرصتی هر روز پیش نمی‌آید. می‌خوانی و باز می‌خوانی. گویی خطاب به هیچ‌کس نیست مگر تو. حتی متوجه نیستی که خا‌کستر سیگارت در فنجان چایی که در این کافه‌ء ارزان کثیف سفارش داده‌ای، می‌ریزد. بار دیگر می‌خوانی‌ش، 《آگهی استخدام: تاریخدان جوان، جدی،  باانضباط. تسلط کامل بر زبان فرانسه‌ء محاوره‌ای.》 جوان، تسلط بر زبان فرانسه، کسی که مدتی در فرانسه زندگی کرده باشد، مقدم است... 《چهارهزار پسو در ماه، خوراک کام
۱
آگهی را در روزنامه می‌خوانی. چنین فرصتی هر روز پیش نمی‌آید. می‌خوانی و باز می‌خوانی. گویی خطاب به هیچ‌کس نیست مگر تو. حتی متوجه نیستی که خا‌کستر سیگارت در فنجان چایی که در این کافه‌ء ارزان کثیف سفارش داده‌ای، می‌ریزد. بار دیگر می‌خوانی‌ش، «آگهی استخدام: تاریخدان جوان، جدی،  باانضباط. تسلط کامل بر زبان فرانسه‌ء محاوره‌ای.» جوان، تسلط بر زبان فرانسه، کسی که مدتی در فرانسه زندگی کرده باشد، مقدم است... «چهارهزار پسو در ماه، خوراک کامل
یکی از روشهای تدوین استراتژی سازمانی روش سناریو نویسی می باشد.
یعنی استراتژی را در قالب یک داستان زمان دار به نگارش در می آورند که این داستان از یک نقطه ی ابتدایی شروع میشود و به یک انتهایی که همان چشم انداز یا vision  است ختم میشود .
در این داستان یا سناریو تمام عوامل و اهداف و اتفاقات با قلمی شیوا و به سبک جذابِ رمان نویسی به صورت ملموس ارائه می شوند.
حالا باید دید که استراتژی را چگونه تدوین کنیم که پایدار باشد یعنی تحت هر شرایطی ما را به هدف نها
تیپ شش شخصیتی  اینیاگرام : تیپ وفادار
متعهد، سنتی

به خاطر داشته باشید که افراد تیپ شش سعی می­کنند با همدست شدن با انیاگرام دیگران از ترس خودشان از تنها ماندن فرار کنند. آنها خودشان را وفادار و قابل اعتماد می­بینند، اگر چه ممکن است دیگران آنها را بدگمان و نامطمئن ببینند. آنها می­خواهند احساس کنند که به یک جایی وابسته هستند، بنابراین، دیگرانی را جستجو می­کنند تا آنها را به امنیت برسانند.
و به آنها نشان بدهند که چه باید بکنند. مشکل این است که
غلط‌های املایی به شدت غلط‌های انشایی قلم را دچار اختلال نمی‌کند، و به شدت غلط‌های انشایی باعث کج فهمی یا سخت فهمی نمی‌شود. امّا برای وجه نویسنده بازتاب و عقبه‌ای ناگوار دارد. هرچند در بسیاری از موارد ممکن است اختلالی در فهم متن رخ ندهد، امّا مخاطب به شدت نسبت به نویسنده بدگمان می‌شود. 
خواننده با خود می‌گوید : «چگونه به حرف کسی که غلط املایی دارد، اطمینان کنم؟» هر چند این پرسش از سر دید عوامانه است، ولی خوب نمی‌توان هم از آن گذشت، چرا ا
غلط‌های املایی به شدت غلط‌های انشایی قلم را دچار اختلال نمی‌کند، و به شدت غلط‌های انشایی باعث کج فهمی یا سخت فهمی نمی‌شود. امّا برای وجه نویسنده بازتاب و عقبه‌ای ناگوار دارد. هرچند در بسیاری از موارد ممکن است اختلالی در فهم متن رخ ندهد، امّا مخاطب به شدت نسبت به نویسنده بدگمان می‌شود. 
خواننده با خود می‌گوید : «چگونه به حرف کسی که غلط املایی دارد، اطمینان کنم؟» هر چند این پرسش از سر دید عوامانه است، ولی خوب نمی‌توان هم از آن گذشت، چرا ا
انواع تیپ های شخصیتی اینیاگرام
شما می­توانید ببینید که چگونه این توضیح با جهت­ گیری پیکان­ ها در تصویر اینیاگرام صفحه­ ی بعد نشان داده شده است.

شرح مختصر بعدی اطلاعاتی ارائه می­کند که وقتی یک تیپ در جهت از هم گسیختگی حرکت می­کند، چه اتفاقی می­افتد. برای توضیح بیشتر به "تیپ­ های شخصیتی" مراجعه کنید.
تیپ یک ­های ناسالم، وقتی که می­بینند امیدی ندارند که کمال را به دست بیاورند، از ایده­ آل­ های خود دلسرد شده و وقتی که به سمت چهار حرکت می­کنند، ا
انواع تیپ های شخصیتی اینیاگرام

شما می­توانید ببینید که چگونه این توضیح با جهت­ گیری پیکان­ ها در تصویر اینیاگرام صفحه­ ی بعد نشان داده شده است.

شرح مختصر بعدی اطلاعاتی ارائه می­کند که وقتی یک تیپ در جهت از هم گسیختگی حرکت می­کند، چه اتفاقی می­افتد. برای توضیح بیشتر به "تیپ­ های شخصیتی" مراجعه کنید.
تیپ یک ­های ناسالم، وقتی که می­بینند امیدی ندارند که کمال را به دست بیاورند، از ایده­ آل­ های خود دلسرد شده و وقتی که به سمت چهار حرکت می­کنند
چگونه از انگشتر موزانایت نگهداری و آنرا تمیز کنیم؟
تمیز کردن انگشتر موزانایت چیزی است که شما می خواهید آنرا منظم انجام دهید تا درخشندگی جواهرات حفظ شود. به نظر نمی رسد انگشتر موزانایت بسیار روغن و چربی ها را جذب کنند. همانند الماس ، انگشتر موزانایت نیاز چندانی به تمیز کردن مکرر در هر سال ندارد. پاک کننده های التراسونیک برای تمیز کردن انگشتر موزانایت به خوبی کار می کند. شما می توانید از بخارشو هم برای تمیز کردن انگشتر موزانایت استفاده کنید ک
روزه نگیرید
زحمت گرسنگی وتشنگی روزهای گرم وبلند را بخود ندهید

همش کشک است:
اگر همچنان دروغ می گوئید وزبانتان آلوده است
اگرهمچنان پایتان در گلیم ملت درازاست
اگر زبان به غیبت کردنتان خوب است ونمی توانید بدون غیبت روزتان را به شب برسانید
اگر حسادت وبخل دارید ودلتان آلوده است.
اگر طمع به مال وناموس دیگران دارید وچشم وگوشتان آلوده است.
اگر تهمت زدن وریا کردن وزنا کردن و ربا خوردن را بد نمی دانید
وبا تبصره مال وناموس دیگران را برای خود مباح می د

روزه نگیرید

سختی ها و زحمت گرسنگی وتشنگی روزهای گرم و بلند را بخود ندهید

همش کشک است:

اگر همچنان دروغ می گوئید وزبانتان آلوده است

اگرهمچنان پایتان در گلیم ملت درازاست

اگر زبان به غیبت کردنتان خوب است ونمی توانید بدون غیبت روزتان را به شب برسانید

اگر حسادت وبخل دارید ودلتان آلوده است.

اگر طمع به مال وناموس دیگران دارید وچشم وگوشتان آلوده است.

اگر تهمت زدن وریا کردن وزنا کردن و ربا خوردن را بد نمی دانید
و با تبصره مال وناموس دیگ
یک اصطلاحی در زمان بهبود بیمار وجود دارد: اعتیاد به الکل و مواد مخدر می تواند باعث به وجود امدن بیماری های روانی شود.
ولی بیماریهای روانی باعث به وجود آمدن اعتیاد نمی شوند.
افسردگی و سوء مصرف مواد مخدربا این حال، برخی از بیماری های روانی، به خصوص بیماری هایی که به سرعت تشخیص داده می شوند.
و قابل درمان هستند، می تواند با اعتیاد به الکل و مواد مخدر به وجود آمده باشند.
اختلالات افسردگی اغلب باعث به وجود آمدن احساساتی مانند غم و اندوه شدید همراه ب
 گزیده ای از سخنان گرانقدر امام هادی (ع)
مَنِ اتَّقىَ اللّهَ یُتَّقى ، وَمَنْ
اءطاعَ اللّهَ یُطاعُ، وَ مَنْ اءطاعَ الْخالِقَ لَمْ یُبالِ سَخَطَ
الْمَخْلُوقینَ، وَمَنْ اءسْخَطَ الْخالِقَ فَقَمِنٌ اءنْ یَحِلَّ بِهِ سَخَطُ
الْمَخْلُوقینَ.
ترجمه :
فرمود: کسى که تقوى الهى را رعایت نماید و
مطیع احکام و مقرّرات الهى باشد، دیگران مطیع او مى شوند.
و هر شخصى که اطاعت از خالق نماید، باکى از
دشمنى و عداوت انسان ها نخواهد داشت ؛ و چنانچه خداى متعال را
چگونه از گناه کبیره توبه کنیم؟
توبه دارای ارکان و مراحلی است که ما ابتدا اقسام گناه را ذکر می کنیم و سپس ارکان و مراحل توبه از گناه کبیره را ذکر می کنیم.
اقسام گناه
گناهانی را که ممکن است انسان مرتکب شود می توان به سه دسته تقسیم کرد:
الف. ستم به خویشتن
یعنی انسان از این ناحیه به جان، مال و حیثیت خویش صدمه زده و موجب عدم پیشرفت یا فقر و عقب افتادگی و گرفتاری خود شده است. امیرالمؤمنین علی علیه السلام در دعای کمیل از آن تعبیر به « ظلم به نفس » می کند
دیروز حدودِ ساعت پنج‌ونیم، در فضای غمگنانه‌ای که دانشکده بعد از ساعات شلوغ پیدا می‌کند، با مهدی نشسته بودیم. دست‌هایش را نگاه می‌کردم و حالتی که آن‌ها را روی صورتش می‌گذاشت و شکلی که با دیگری با کدهایش روی لپ‌تاپ بازی می‌کرد. چندنفری بیشتر آنجا نبودند. صداها به نسبتِ باقی روز کم بود و خورشید آسمان را ترک می‌کرد و فضا خاکستری بود. چیزی نمانده بود گریه‌ کنم. راهی طولانی روبرویم بود و اطرافش مردمانی ایستاده بودند که سنگم می‌زدند. من ناخ

دخترکی راه راه قسمت اول . 

ادما تو زندگی در برخورد با دیگران رفتار و اخلاقهای متفاوتی از خودشون نشون می دن و به نوعی با محیط اطراف و اتفاقات پیرامونشون ارتباط بر قرار می كنن در واقعه هر كس اخلاق خاص خودشو داره
مثلا بعضیا می تونن خیلی خشك و جدی باشن مثل بابای خدابیامرزم انقدر خشك و جدی كه اگه یه شب با كمربند به جون مادربد بختم نمی یوفتاد شام از گلوش پایین نمی رفت
و یا خیلی شوخ طبع و بذله گو.............. مثل اقای كیهانی دربون شركت
حرافترین
از اولین تصاویری که در ذهنم ثبت شده است، تصویر پدرم است. مردی با چشمان میشی‌رنگ و موهای جو گندمی، با کمی ریختگی‌ در دو طرف پیشانی و یک سبیل دسته‌کوتاه! مردی که دست‌های سفید و سنگینی دارد و خیلی کم می‌خندد و خیلی بداخلاق است‌‌.
بزرگ‌تر که شدم دانستم که پدرم ارتشی‌ بوده‌است، اما نه آن ارتشی که بتوانی زیاد از آن صحبت کنی، ارتش پهلوی.
همیشه عجول است و هیچ‌وقت حوصله و صبر و قرار ندارد و اگر در حال دقت روی چیزی باشد و با او حرف بزنیم، داد و فری
مدل کتزدووریس و میلر
«کتزدووریس»و«میلر[1]» (1984) درکتاب«سازمان روان­نژند» فرهنگ سازمان را در قالب شخصیت الگویی نشان داده­اند. شخصیت الگویی ازگروه مسلط برسازمان که معمولا مدیران رده بالا هستندکه گرفتار مشکلاتی هستند ولی هنوزبه فعالیت می­پردازندو مدیرانی آن­هارااداره می­کنندکه گرایشات روان­نژندی دارند. آن­ها پنج نوع ازشخصیت­های روان­نژندرابه فرهنگ­های سازمان ربط داده­اند و فرهنگ سالم مربوط به هرکدام را نیزعنوان کرده­اند (ایران­زاده،1
«به نامِ خدایی که در همین نزدیکیست»

یکی از مفاهیمِ قرآن «قرب» به معنی نزدیکی است که یکی از مضامین و محورهای عرفانِ نابِ اسلامی هم می‌باشد.این واژه در قرآن به ۲ صورت به کار رفته است:
۱. قربِ خدا به انسان۲. قربِ انسان به خدا
اصل در عرفان، «قربِ خدا به انسان» است؛ یعنی خدا به انسان‌ها نزدیک است.آدمی هم می‌تواند به سمتِ خدا حرکت کند اما اصلِ اول با اصالت است و دومی تبعی است.در حقیقت اگر انسان به سمتِ خدا می‌رود بخاطر این است که خدا به انسان نزد
غیرت یکی از صفات و ویژگی های طبیعی انسان است و هر کس به صورت غریزی و فطری از آن برخوردار است ، اهل لغت در ترجمه این واژه گفته اند:
غیرت عبارت است از نفرت طبیعی انسان از مشارکت دیگران در چیزی که محبوب او است  (مجمع البیان، واژه غیرت).
وجود این صفت باعث آن می شود که آدمی از آنچه را که دوست می دارد و یا وظیفه محافظت از آن بدو سپرده شده است نگاهبانی نماید.
در روایات اسلامی آمده است که خدای تعالی دارای صفت غیرت است و انسان های غیور را دوست دارد و به دلی
کتاب دستان شفابخش یا تجسم شفابخش

دانلود کتاب دستان شفابخش (تجسم شفابخش) اثر بیادماندنی از خوزه سیلوا فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: pdfتعداد صفحات: 354حجم فایل: 4221قیمت: 9000 تومانبخشی از متن:
کتاب دستان شفابخش یا تجسم شفابخش
اثری فوق العاده و بیادماندنی از خوزه سیلوا
تعداد صفحات : 354
فرمت: pdf
نویسنده: خوزه سیلوا
مترجم: مهندس مجید پزشکی و علی اصغر شجاعی
متن کامل همراه با وقایع اتفاق افتاده برای بیماران و استفاده کنندگان از این روش فوق تصور
یکم
- کلاس چندمی؟
- دهم
- کدوم مدرسه؟
- دارم میرم فلان مدرسه
- تصمیم و برنامه ت برای آینده چیه؟
- تا کی مثلا؟
- از یه سال آینده تا ابد و یک روز بعد! :)
- می خوام تو المپیاد فلان اول بشم. می خوام درس بخونم
- چندتا دوست صمیمی داری؟
- من با همه رابطه‌م خوبه
- با کی مشورت می کنی تو انتخاب‌ها و تصمیماتت؟
- مادرم و بعدم پدرم
- اگه نبودند؟
- خودم تصمیم می گیرم. بقیه از تصمیمات من خیلی خبر ندارند. 
- حرف هات رو به کی میگی معمولا؟ مثلا حرف های المپیادیت رو؟
- مامانم
-

سؤال:جوانی 23 ساله هستم که شدیدا نیاز جنسی دارم. متاسفانه شرایط به گونه ای است که نه امکان ازدواج دائم دارم و نه می توانم ازدواج موقت کنم. این مساله باعت بیماری روحی و تشویش و نگرانی در من شده است، باید چه کنم؟

پاسخ:
آنچه فرمودید را تا حدود زیادی تأیید می کنیم در شرایط فعلی واقعا ازدواج کردن مشکل است و از طرفی غریزه جنسی نیز افراد را تحت فشار قرار می دهد و تقاضای رفع دارد و از طرف دیگر مشکلات متعددی در انتظار جوانی است که قصد ازدواج دارد
بیژن و منیژه/ 3 (پایان)
بیژن در جواب بازخواست افراسیاب بهش می گه من به میل خودم اینجا نیامده ام؛ زیر سروی خفته بودم که فرشته ای مرا در عماریِ منیژه گذاشت و او را نیز افسون کرد! (چه دروغ شاخداری! 0_O) معلوم است که افراسیاب نمی پذیرد و تصمیم بر آن می شود که بیژن را به دار بیاویزند! پیرانِ خردمند درست در لحظه ی موعود، فرا می رسد! و با افراسیاب شروع به سخن می کند و او را به نرمی نصیحت می کند که چنین نکن؛ دفعه پیش نیز تو را از کشتن سیاوش منع کردم و نپذیرفتی
طبق نظر شارون وگسچیدر, درمانگر خانواده و مدیر سابق انجمن ملی کودکان الکلی, کودکان تربیت یافته در خانواده های ناکارآمد یاد میگیرند نقش های خاصی را بازی کنند تا با رفتارهای سمی در خانه شان مواجه شوند. نقش هایی که او اشاره میکند, روشی برای برچسب زدن به افراد نیست. در عوض, او با استفاده از این نقش ها نشان میدهد که الکلی بودن چطور بر دوران کودکی و ویژگی ها و عادت های دوران بزرگسالی تاثیر میگذارد. کودکانی که در محیطی با سوء مصرف الکل یا مواد مخدر بزر
نوجوان بزهکار
طرح چنین سؤالی پاره ای از مردم را مضطرب و نگران می کند.از تحقیقاتی که درباره ۵۰۰ نفر نوجوان بزهکار و مقایسه آنها با ۵۰۰ نفر نوجوان سالم به عمل آوردند چنین نتیجه گرفتند که :

میان آن دو گروه تفاوت بدنی یا فیزیولوژیک محسوس وجود ندارد . بنابراین نمی توان نقص عضو یا بدن را از خصایص بزهکاران به شمار آورد
نوجوانان بزهکار از فقروعقب ماندگی تربیتی وآموزشی رنج می برند.
نوجوانان بزهکار،اشخاص نا آرام وبی قرارند و نمی توانند جایی مستقر شو
من خودم که پستم و حس غرور دارم فک کنم بقیه هم غرور دارن،چکنم تا از این بدبختی و سؤظن نجات یابم؟تشکر
پرسشگر گرامی جهت دریافت پاسخ به نکات زیر توجه نمایید :الف ) غرورغرور به دو نوع است :۱ . غرور منفی( صفت ناپسند ) ۲ . غرور مثبت (عزت نفس )۱ . غرور منفی ( صفت ناپسند )غرور به معنی فریفتگی به داشته ها و جذابیت های غیر حقیقی و علائق دنیوی است که باعث می شود انسان از یاد خدا غافل شود و معنویت و سرمایه های حقیقی سعادت خود را فراموش نماید و در نتیجه آن به انواع ب
سلامببخشیدعلاج حتمی و ریشه کن کننده غرور چیه؟من خودم که پستم و حس غرور دارم فک کنم بقیه هم غرور دارن،چکنم تا از این بدبختی و سؤظن نجات یابم؟تشکر
پرسشگر گرامی جهت دریافت پاسخ به نکات زیر توجه نمایید :الف ) غرورغرور به دو نوع است :۱ . غرور منفی( صفت ناپسند ) ۲ . غرور مثبت (عزت نفس )۱ . غرور منفی ( صفت ناپسند )غرور به معنی فریفتگی به داشته ها و جذابیت های غیر حقیقی و علائق دنیوی است که باعث می شود انسان از یاد خدا غافل شود و معنویت و سرمایه های حقیقی سعا
   JIKJIK,PISHI              انجمن ادبیات داستانی دریچه کلیک کنید}{}{}{}{ 
 رشت تن پوش زرد خزان به تن دارد ، وباغ بزرگ هلو در خط خمیده ی گذر امین الضرب به خواب فرو رفته ، پسرکی در همسایگی بنام شین ، میگفت ؛ غروب های خزان خورده ی ایام در دلش بشکه های هجران عشق بهار را جابجا میکنند ، اما نمیدانم کدام بهار را میگفت!?... بهار رفته بر باد تقویم چهار برگ دیواری را?.. یا بهار جفای مهربانی که نرفته از یادش را ...? 
لباسهایم را پوشیدم، آنقدر لاغر شده بودم كه در تنم مى ر
 ​
برای رسیدن به رویاهایتان به این موارد توجه کنید
 چرا مردان از مراجعه به پزشک هراسانند؟
 با کودک دروغگو چگونه برخورد کنیم؟
 چگونه انسان منفی نگری نباشیم؟
 پدر و مادرها اینگونه با فرزندان خود صحبت کنند
 ویژگی های افراد بدگمان اینگونه است
 12 راهکار برای آرامش و غلبه بر مشکلات
 عصبانیت شدید خود را با این روش ها کنترل کنید
 با کودک خجالتی چطور رفتار کنیم؟
 3 روش برای کاهش سرعت گذر زمان
 چرا برخی افراد بعد از ازدواج تغییر می کنند؟
 10 اصل ضرو
 ​
برای رسیدن به رویاهایتان به این موارد توجه کنید
 چرا مردان از مراجعه به پزشک هراسانند؟
 با کودک دروغگو چگونه برخورد کنیم؟
 چگونه انسان منفی نگری نباشیم؟
 پدر و مادرها اینگونه با فرزندان خود صحبت کنند
 ویژگی های افراد بدگمان اینگونه است
 12 راهکار برای آرامش و غلبه بر مشکلات
 عصبانیت شدید خود را با این روش ها کنترل کنید
 با کودک خجالتی چطور رفتار کنیم؟
 3 روش برای کاهش سرعت گذر زمان
 چرا برخی افراد بعد از ازدواج تغییر می کنند؟
 10 اصل ضرو
بزرگواران وبلاگ‌هایی چون حلزون، هیچ و ردپای خاکستری زمان لطف کردند و بنده را به این همایش؟ خیزش؟ جوشش؟چالش؟ پویش؟ (چیه بالاخره؟) نیز دعوت نمودند. 
اولین پست همین پویش را اول صبح با چشمانی نیم‌باز، می‌خواندم و پیش از اینکه متن تمام شود، پوزخندی زده و دلم به حال بی‌نوایانی که در انتهای این پست به ادامه‌ی پویش دعوت می‌شوند، کباب شد و گفتم بیچاره‌های از دنیا بی‌خبر. خیالم راحت بود که کسی مرا دعوت نخواهد کرد و همچنان می‌توانم زیرپوستی در و
خوشا که "عشق" و "وطن" داستانِ ما باشد
که حرفِ مردمِ ما بر زبان ما باشد

به تاخت می روی و پشت سر نمی بینم
در این مسیر کسی هم عنانِ ما باشد

خدا، خدای من و توست، دل قوی می دار
اگرچه دور زمان بر زیان ما باشد

غمین مباش که فردا -یقین- فرشته ی شعر 
قسم اگر بخورد، هم به جان ما باشد

طلای غزنه نوشتی به دادِ ما نرسید
سخن طلاست که خود در دهانِ ما باشد

ستون به سقفِ وطن می زنیم، "سیمین گفت"
بگو اگرچه که با استخوان ما باشد

تویی که می گذرم یا " منم که می گذری"
شاخصهای فرد اصلح:
1-امانت دار باشد.2-اهل مشورت باشد.3-اهل تحمل باشد.4-انجام وظیفه5-قاطع و شجاع باشد.6-مردم شناس باشد.7-مردم دوست باشد.
8-بنده صالح باشد.9-میانه رو باشد. 10-حریص نباشد.11-شایسته سالار باشد.            
منابع:
1-خطبه 5 نهج البلاغه
5,6,7,8,2-نامه 53نهج البلاغه
3-غررالحکم باب الراء
4-خطبه 3نهج البلاغه
9-خطبه 16نهج  البلاغه
10-خطبه 129 نهج البلاغه
11-الغدیر ج8،ص291
ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد!در دام مانده باشد ،صیاد رفته باشدآه از دمی که تنها با داغ او چو لالهدر خون نشسته باشم ، چون باد رفته باشدامشب صدای تیشه از بیستون نیامدشاید به خواب شیرین فرهاد رفته باشدخونش به تیغ حسرت یا رب حلال باداصیدی که از کمندت آزاد رفته باشداز آه دردناکی سازم خبر دلت راوقتی که کوه صبرم بر باد رفته باشدرحم است بر اسیری کز گِرد دام زلفتبا صد امیدواری ناشاد رفته باشدشادم که از رقیبان دامنکشان گذشتیگو مشت خاک ما هم بر باد
Ch (تلفظ این دو حرف در کنار هم بصورت چ می باشد) مانند: Chair, cheese
Ph (تلفظ این دو حرف در کنار هم بصورت ف می باشد)مانند: Phone, elephant
Kh (تلفظ این دو حرف در کنار هم بصورت خ می باشد)مانند: Khazar, kharazmi
Gh (تلفظ این دو حرف در کنار هم بصورت ق-غ می باشد)مانند: Ghand, ghorme sabzi
Sh ( تلفظ این دو حرف در کنار هم بصورت ش می باشد)مانند: She, share
Zh ( تلفظ این دو حرف در کنار هم بصورت ژ می باشد)مانند: Mozhgan, mozhdeh
Gh ( تلفظ این دو حرف در کنار هم بصورت ف می باشد)مانند: Laugh, enough
Th (تلفظ این دو حرف در کنار
لشکرصاحب زمان باشد بسیج قهرمان/دلبرافلاکیان باشد بسیج قهرمان/میرود راه خدارا با خلوص بندگی/اسوه برخاکیان باشد بسیج قهرمان/درجهان مشهورگشته عاشق براهل بیت/آشنای هرمکان باشد بسیج قهرمان/درولایت محوری شد رادمردی باصفا/شیعه راامن وامان باشد بسیج قهرمان/دربصیرت هست کامل میشود الگوی ناب/خوارچشم دشمنان باشد بسیج قهرمان/رهروکارشهیدان باامام عاشقان/نورچشم عاشقان باشد بسیج قهرمان/دررکاب رهبرخود دائما آماده باش/هرکجایی جانفشان باشد بسیج قهرم
آدمی که تووی دلش همه دست‌ب‌دست هم داده‌اند و رخت می‌شویند کمتر می‌تواند از مغزش استفاده کند! چون تمام خونهای بدنش را همان رختشوی‌خانه جمع می‌کند سمت خودش! شاید با عبارتی که بیان کردم نامربوط باشد ولی در نهایت این سخن گران‌بهای سعدی الان با حالم مناسبت دارد: تا مرد سخن نگفته باشد! عیب و هنرش نهفته باشد! هر پیسه گمان مبر نهالی! باشد که پلنگ خفته باشد!
پیش درآمد
حالا دریافته ام که سفر چیزی شبیه الکل است. درست ترش را بخواهم بگویم شبیه شراب  دُرد دار است. سفرنامه نوشتن هم ظرف نگهداری این شراب است. آنها که سفرنامه نوشتند از سعدی و ناصر خسرو گرفته تا زین العابدین مراغه ای و ایرج افشار و دیگران همه یک کلکسیون از مشروبات هیجان انگیز برای فارسی زبانان جمع کرده اند. 
میماند زمان نوشتن این سفرنامه که بنظرم باز هم از همان قانون توقف ناپذیری زمان تبعیت میکند. شرابی که ظرف بسته نداشته باشد حجمش کم میشو
جرعه نوش رمضان بنده کامل باشد/باولایت همه فیض چوحاصل باشد/آمده ماه مبارک که شویم ساقی حق/دلسپاری زبر حجت عادل باشد/وقت افطاروسحرزمزمه دلبری است/کشتی دین زعلی راهی ساحل باشد/شب قدررمضان قله اوج است وکمال/ازبصیرت به خدا بنده نائل باشد/بازکن پنجره دل همه شب بااخلاص/رحمتش موقع افطار چوشامل باشد/بهترین حالت مابندگی وترک گناه/نقشه دشمن دین صحنه باطل باشد/منتظرسوی ظهورو پسرفاطمه ایم/کاش آن روز فرج لحظه عاجل باشد/
اگر کسی تمام روز دمخور آدم‌هایی بوده باشد که هیچ او را نمی‌فهمند، آدم‌هایی که گویی در دنیای دیگری سیر می‌کنند. اگر بقیه‌ی روز سرش را گرم کرده باشد با کامپیوتر و کتاب‌های درسی. اگر کسی آخر شب را با بیات اصفهان لطفی گذرانده باشد و رقص پرده‌ی حریر تراس را در باد آخر شب اردیبهشت تماشا کرده باشد. اگر کسی تنهایی آمده باشد بالای بالای بالا تا بن مویرگ‌های مغزش. اگر کسی آخرین کلماتی که خوانده است اشعار مولانا باشد در وصف شمس‌اش. اگر کسی یک ساعت ت
شعر شاید روزگاری فنِّ مردان بوده باشد
بر گلوی ظالمان چون تیغِ بُرّان بوده باشد
شعر شاید روزگاری دور، در مُلکِ خراسان،
با ابوالقاسم پیِ احیای ایران بوده باشد!
شعر شاید روزگاری در ردای حرفِ حقّی
همدمِ پیری به غُربتگاهِ یُمگان بوده باشد!
گاه شاید در میانِ تُرکتازی‌های دونان،
با گُمانِ مصلحت در لاکِ عرفان بوده باشد
یا میانِ دلبران در پوششِ باغ و گلستان،
شعر شاید در پیِ اصلاحِ انسان بوده باشد
گاه هم شاید به سعیِ شاعرانی سست عنصر،
تا کمر در خدم
شب معراج پیغمبروصال یار می باشد/محمدبرترین انسان بردیدار می باشد/شب ماه مبارک را چوخورشیدی عیان کرده/نگارستان یزدانی درآن بسیارمی باشد/مقام احمدو حیدر شده مشهوردنیایی/بهشت وکائنات حق برش بیدار می باشد/نگرتاقاب قوسینش رود پیغمبر اکرم/محمدشاهد خلقت برآن آثار می باشد/به عشق احمدوآلش خدا بخشیده این دنیا/حسینش مظهرشورو همه ایثارمی باشد/شب معراج برمهدی نشانی برظهوراوست/فقط یک ذره از فضلش دراین گفتارمی باشد/
ندارد راه بر مقصد چنانچه بار، کج باشدنشان از خشت کج دارد، اگر دیوار، کج باشدهزاران بار اندوه و فغان سودی نخواهد دادمسیر نوکر از ارباب اگر یک بار کج باشدشروع انحراف از راه مهدی ختم بر نار استشروع کج از آیینش، ادامه دار کج باشدیقینا ریسمانِ دستگیری از گنهکار استاگر که حلقه ای از گیسوی دلدار کج باشدطواف بی ولای فاطمه بر محور کفر استدقیقا مثل آن که سوزنِ پرگار کج باشدفدک را هم خلیفه چون خلافت غصبِ ناحق کردهمیشه دست نامردِ خیانتکار، کج باشدچه ش
همیشه یک نفر  باید باشد که  وقتی از زمین و زمان شاکی شدم بشود وکیل و حق را به من بدهد...حال میخواهد  حقوق خوانده باشد یا نه...حال  میخواهد حق با من باشد یا نه....اصلا مهم نیست!!!!
فقط یک نفر باشد  که ترجیح مکررش ،اولویت اکیدش  به همه دنیا فقط من  باشد.
یک نفر  که  وقتی در غربت دنیا گم شدم...وقتی بغض و حجم عظیم درک و اتفاقات اطرافم سخت بود واسم....بایک ..."دیوانه غصه  چرا میخوری من هستم"  گفتن  ، ویران کند  همه ی دلتنگی ها ،درد ها، بغض ها را !
باید  یک نفر
بنده خوب خدااندرجهان باشد بسیج/شیعه پاک ولایت بی گمان باشد بسیج/درحریم اهل بیت مصطفی اوپیرواست/نزدایزد دائمااندرامان باشد بسیج/اسوه والگوی امت بابصیرت بوده است/مسلمین رادرشجاعت یک نشان باشد بسیج/دشمنان دین وقرآن را دهدهرجاشکست/درنبرد حق وباطل آرمان باشدبسیج/بهرمیهن هر بسیجی دائماآماده باش/دررکاب رهبرخودجانفشان باشد بسیج/کورسازدچشم فتنه باولایت محوری/سوی قلب شیعیان هم گلفشان باشد بسیج/درحوادث بابصیرت راه حق رامیرود/مرهم دل ازبرای دو
امام صادق فرمود مومن را سزاواراست که داری هشت خصلت باشد 1 هنگام شدایدبا وقار باشد  2 هنگام بلا شکیبا باشد 3 در در فراوانی نعمت سپاسگزار باشد بانچه خدا روزیش کرده قانع وخرسند باشد 5 بدشمنانش ستم نکند 6 بارش را بر دوستانش. نیفکند بخاطر دوستانش متحمل گناه تشود 7 بدنش از او در رنج و مشقت باشد واز بسیاری عبادت و قضا حوایج مردم 8مردم از ناحیه او در اسایش باشدهماناعلم دوست مومن است وبرد باری وزیرشو عقل امیر سپاهش یعنی اعضا و جوارحش بفرمان عقلش رفتار ک
یک شب جمعه ی دگر باشد
رفتگان را به ما نظر باشد
هرکه باشی ، تو را سرانجامت
خاک گورت به زیر سر باشد
خواندن فاتحه و قرآنی
بهترین لطف یک نفر باشد
رزق خود را فرستد از قبلش
آنکه را حاصلی به بر باشد
رفتنی ، هرکه آمد اینجا چون ،
می رود هرکه رهگذر باشد.
یک زن جذاب با وجود جذابیت و ظاهری عالی⚠ اگر غرغرو باشد⚠ اگر عصبی باشد⚠ اگر بهانه گیر باشد⚠ اگر استرس داشته باشد⚠ اگر بی اعتماد به نفس باشد⚠ اگر نسبت به مسائل بدبین و با نگاهی منفی بنگرد،❎ ارزش های خود را نزد همسر به تدریج از دست خواهد دادزنان خوش بین جذابند؛ جذاب بودن مهمتر از زیبا بودنستزیبایی عادی می شود؛ اما جذابیت عادی نمی شودچرا که اولی در ظاهر و دومی در باطن است.@Hamsardary
از بهترین حس های دنیا این است که خیالت راحت باشد. از چیزی، از جایی، از کسی، یا از ماجرایی. اینکه خیالت راحت باشد مثل یک لیوان شربت خنک در دل تابستان، زیر پوستت حرکت میکند و لذتی می بخشد که چشیدن ست، نه گفتنی. خیال آدم که راحت باشد، دگر تمام است. مخصوصاً اگر خیالت از خدا راحت باشد. مخصوصاًتر اگر خیال او هم از تو راحت باشد. «راضیةٌ مرضیة».
هرقدر هم ساکت نشستن مشکلت باشدحرف دلت تا می‌توانی در دلت باشد،اینقدر در گفتن دویدی، کوله‌بارت کو؟این سهمِ خیلی کم نباید حاصلت باشدحالا که اینقدر از تلاطم خسته‌ای، برگرداما اگر خاکی بخواهد ساحلت باشدتا وقت مردن روی خوشبختی نمی‌بینیتا درد و رنج آغشته با آب و گِلت باشداحساس غربت می‌کنی وقتی که شوقی نیستحتی اگر یک‌عمر جایی منزلت باشداصلاً بگو کی در ازای شعر نان دادهیا خنده‌ای، حرفی که شاید قابلت باشد؟از گفتنی‌ها با تو گفتم، بعد از این
خوشاماه مبارک جلوه دیدارمی باشد/برای حق پرستی بنده اش بیدارمی باشد/شودرمی تمام مظهر ابلیس دردنیا/همیشه مومن ازشیطان چنان بیزار می باشد/نگارستان جانان وسحر وقت پریدن هاست/بصیرت در دل شیعه زآن اسرارمی باشد/نگر لذت به وقت ناب افطار واذان آید/ولایت محوری گنجی که باایثارمی باشد/ز قرآن خداتوشه فراوان کسب می باید/مناجات خدالطفی که بارفتارمی باشد/شکوه این مه زیبا نشان یوسف زهراست/برای حضرت مهدی پرازآثارمی باشد/
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی فاطمیه دوم ۹۸
ندارد راه بر مقصد چنانچه بار، کج باشدنشان از خشت کج دارد، اگر دیوار، کج باشدهزاران بار اندوه و فغان سودی نخواهد دادمسیر نوکر از ارباب اگر یک بار کج باشدشروع انحراف از راه مهدی ختم بر نار استشروع کج از آیینش، ادامه دار کج باشدیقینا ریسمانِ دستگیری از گنهکار استاگر که حلقه ای از گیسوی دلدار کج باشدطواف بی ولای فاطمه بر محور کفر استدقیقا مثل آن که سوزنِ پرگار کج باشدفدک را هم خلیفه چون خل
امام یازدهم ع در این حدیث شریف بقسمتی از این شرایط اشاره کرده فرموده است اکر خدا ودیده شود باید در ان شرایط باشد زیرا رابطه بین و مشروط و سبب و مسبب حتم
ی است و اگر بر فرض محال این شرابط موجودلازم میاید که خدا هم مانند مخلوق خود باشد زیرا که هدف دید قرار گرفته است و هدف دید چنانکه گفتیم باید جسم کثیف باشد  وخدا بزر گتر  از اینستکه جسم باشد 
حسین آمد که مصداق شجاعت در زمین باشدحبیب الله و ثارالله و شاه اهل دین باشدخدا می‌خواست تا راهی به درگاه یقین باشدو آمد تا بشیر قلب ختم المرسلین باشدبرای شیعه اسم او سرور منجلی باشدبهشت ما همین ذکر حسین بن علی باشدمرید عشق؛ اشک ما، مراد عشق؛ چشمانشجهان بانگ عطش دارد برای طعم بارانشزمان روشن شد از نور رخ خورشید تابانشزمین کربلا داند عیار ناب ایمانشبرای شیعه اسم او سرور منجلی باشدبهشت ما همین ذکر حسین بن علی باشدزمین؛ کرب و بلای او، زمان؛ هر
غروب جمعه هاوقت دعای فاطمه باشد/تمام عالم هستی برای فاطمه باشد/همیشه حضرت زهرادعاخوان فرج گشته/زپشت درب یک خانه صدای فاطمه باشد/برای احمد ومادر فراوان اشک میریزد/رضای خالق یکتارضای فاطمه باشد/برای داغ فرزندان وحیدرگریه هاکرده/تسلی بخش آن بانوخدای فاطمه باشد/زسوگ کربلازهرا دو چشمش زمزم وکوثر/به زوارش بگودائم شفای فاطمه باشد/ولایت محوری شرطی که زهراازهمه خواهد/برای شیعه حیدرعطای فاطمه باشد/غروب جمعه هادارد نسیم یوسف زهرا/به درگاه خداشیع
همیشه باید کسی باشد تا یک آهنگ را فقط به یاد تو گوش کند ؛ و چراغ قرمزها و ترافیک های شلوغترین خیابان شهر را به خاطر تو که سرت را به پشتی صندلی تکیه داده ای و یا از پسر بچه های هشت ساله آدامس های رنگی می خری و می خندی دوست داشته باشد ...
همیشه باید کسی باشد کسی که بداند هنوز هم مثل بچگی با کشیدن انگشت هایت روی آینه ی بخار گرفته ی حمام و دیدن تصویر خودت ذوق می کنی. کسی که اسم آخرین کتابی که خواندنش را تمام کرده ای را بلد باشد و توی جیب هایش برای دست های
پنجره دوجداره UPVC  نوعی از پنجره می باشد که با توجه به ساختاری که دارد توانسته است باعث بهبود در عملکرد و عایق صوتی و عایق حرارتی می باشد. پنجره دوجداره UPVC  از شیشه دوجداره تشکیل شده است که داخل پنجره دوجداره از گاز آرگون استفاده می شود گاز آرگون دارای خواص زیادی می باشد که یکی از خواص آن ایجاد یک عایق برای حفظ دعما می باشد همچنین بدنه اصلی پنجره نیز از جنس upvc می باشد که یک پروفیل بسیار مقاوم در برابر شرایط آبو هوایی و ضربه و فشار می باشد .
انوا
پنجره دوجداره UPVC  نوعی از پنجره می باشد که با توجه به ساختاری که دارد توانسته است باعث بهبود در عملکرد و عایق صوتی و عایق حرارتی می باشد. پنجره دوجداره UPVC  از شیشه دوجداره تشکیل شده است که داخل پنجره دوجداره از گاز آرگون استفاده می شود گاز آرگون دارای خواص زیادی می باشد که یکی از خواص آن ایجاد یک عایق برای حفظ دعما می باشد همچنین بدنه اصلی پنجره نیز از جنس upvc می باشد که یک پروفیل بسیار مقاوم در برابر شرایط آبو هوایی و ضربه و فشار می باشد .
انوا
کتاب سیب ها از دامنم ریختهانیه محب زادگان

می خواستم باغم هم آغوشی تبر باشدهم با تبر باشد و هم دور از خطر باشدمی خواستم خالی شوم از اجتماعی سرددنیا فقط دستان گرم یک نفر باشدبشمار خنجرهای پشتم را که می خواهمدنیای اعدادت کمی گسترده تر باشد
برای تهیه ی این کتاب می توانید به پیج اینستگرام نشر شانی مراجعه کنید:@nashreshani1
همچنین می توانید از سایت نشر شانی تهیه کنید: 
http://www.nashreshani.com
قبل از تصمیم گیری برای خرید یا فروش یک سهم بنشینید و سناریوهای مختلف پیش روی سهم رو بررسی کنید.
اگر شاخص کل مثبت باشد، شاخص کل روی حمایت یا مقاومت باشد، اگر سهم هم چنان اصلاح داشته باشد یا اگر اصلاح سهم تمام باشد و قیمت برگردد.
سناریونویسی و پیش بینی سناریو های پیش رو در یک ورود و خروج موفق بسیار ضروری است.
نقدینگی
تکنیکال
سناریونویسی
گوشی samsung a10s-سامسونگ آ ۱۰ اس.
بنده این گوشی را خریده ام و قصد دارم امکانات آن را برای شما توضیح بدهم.
خوب این گوشی ۲ سیم کارته که از اینترنت پر سرعت فر جی پشتیبانی میکند و دارای حافظه ی داخلی ۳۲ گیگابایتی می‌باشد و رام آن ۲ میباشد،اندروید آن ۹ میباشد،دارای ۲دوربین پشت ۱۳ مگاپیکسلی و دوربین جلوی آن ۸ مگاپیکسلی است.باتری آن ۴ هزار آمپر می‌باشد و لیتیومی پلیمری می‌باشد.
اندروید آن ۹ می‌باشد.و قیمت فعلی آن در بازار در تاریخه ۸ آبان ۹۸ ۱,۸۰۰,۰۰۰ م
یکی دیگر از اجزای یو پی اس که معمولا در آن ها استفاده می شود تنظیم کننده ولتاژ یا AVR می باشد که برای جلوگیری از نوسان برق در این دستگاه ها تعبیه شده است.
همان طور که در مقاله پیش گفته شد، توان دستگاه های یو پی اس می تواند یکی از عوامل انتخاب آن باشد. توان یک یو پی اس وابسته به اینورتر آن می باشد به طوری که هرچه اینورتر قدرتمندتر باشد توان دستگاه یو پی اس نیز بیشتر خواهد بود. عامل دیگری که در مقاله پیش به آن اشاره شد، ظرفیت باتری می باشد که زمان تام
سکوت و سکوت و سکوت
شاید جایی در میان این جاده ی تاریک کسی ایستاده باشد به تماشا
به تماشای جان دادن من 
شاید کسی باشد که بخواهد جلو بیاید و ببیند از درون مردمک های حیرانم دلیل این همه سکوت را 
شاید صدای فریاد مرا شنیده باشد
شاید کسی در تاریکی ایستاده باشد.... 

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
قاسم سلیمانی تا که بر جسم علی رهبرِ ما جان باشد
تا که ایران وطنم مهد دلیران باشد
تا که راه من و تو در ره قرآن باشد
دشمنِ کشورمان گرچه فراوان باشد
ما به شمشیر خدا با همه شان می جنگیم
راه را بر همهُ قوم دغا می بندیم
________⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
ادامه مطلب
خستگی تا کجا؟!
قدیمی ها میگفتند آدم خیلی هم بیخواب باشد، آفتاب که میزند و هوا روشن میشود، بدن رفته رفته رها میشود و به خواب میرود. 
من میدانم، جنایتی زیر پوست من درحال وقوع است که مرا به کلی از چرخه انسانی و زیستی ام خارج کرده است. وگرنه مغز خر هم بود تا به حال میفهمید که آفتاب زده است. مگرنه؟ ساعت ۹ صبح است...
از همه چیز متنفرم. از اسمم گرفته تا هرچه به من وابسته باشد. حتی از جان کندن های ننه در یک متری خودم هم بیزارم. 
یک نفر بیاید آسمان را تا کند،
شاید این فرق من و صبر و یه مشت زمزمه است
شاید این حسرت یک نگفتن درد دل است
شاید این آتش یک کوه پر از غم باشد
شاید این ترس نگاه از همه ی تن باشد
آتشی از نفسم میگذرد
بی دلیلم بی دلیلم پی خود
شاید این در پی خود بودن یک تن باشد
یا فراری ز تنی پژمرده
یا که احساس نفهمیدن این تن باشد 
شاید آن حس غریب نقطه ی امیدی بود
که زمین را به نگاهی وصل کرد
و سپهر را به دو دستم می داد
و مرا از همه ی این شاید ها دور کرد
سایه ام را همراهم کرد
بار ترس را از دوشم برداشت
 و ته
نوروز که فرصتی نیک برای دید و بازدیدها است، نباید از این غافل شد که اگر شخص دین دار باشد و بخواهد رفتار مؤمنانه داشته باشد باید به این نکته توجه داشته باشد که در این دید و بازدیدها لازم است که مایه فخر و زینت باشد که ادب رفتاری و البته ادب در سخن او نمونه باشد.
ادامه مطلب
⭕️ هشت ویژگی مؤمن
عنْ أَبِی عَبْدِاللَّهِ (ع) قَالَ: یَنْبَغِی لِلْمُؤْمِنِ أَنْ یَکُونَ فِیهِ ثَمَانِی خِصَالٍ وَقُوراً عِنْدَ الْهَزَاهِزِ، صَبُوراً عِنْدَ الْبَلَاءِ، شَکُوراً عِنْدَ الرَّخَاءِ، قَانِعاً بِمَا رَزَقَهُ اللَّهُ، لَا یَظْلِمُ الْأَعْدَاءَ وَ لَا یَتَحَامَلُ لِلْأَصْدِقَاءِ، بَدَنُهُ مِنْهُ فِی تَعَبٍ وَ النَّاسُ مِنْهُ فِی رَاحَةٍ.
امام صادق(ع) فرمود: شایسته است مؤمن هشت ویژگی داشته باشد:
1⃣ در ناملایمات روزگا
 ✍امام رضا علیه السلام به خداوند خوشبین باش، زیرا هر که به خدا خوشبین باشد، خدا با گمانِ خوشِ او همراه است، و هر که به رزق و روزى اندک خشنود باشد، خداوند به کردار اندک او خشنود باشد، و هر که به اندک از روزى حلال خشنود باشد، بارش سبک و خانواده اش در نعمت باشد و خداوند او را به درد دنیا و دوایش بینا سازد و او را از دنیا به سلامت به دارالسّلامِ بهشت رساند. تحف العقول، ص۴۴۹ 
 ┄┅┅❅❅┅┅┄ 
میشد که بهمن زیبا تر از این باشد!
میشد فصل شکست زمستان باشد نه فصل انحطاط بهار !
میشد که یخمان آب بشود...
غصه ها مان آب برود...
و قصه ها مان میشد که زیبا تر از این باشند...
میشد که فصل کوچ دیو زمستان و فرشته ی بهار از این و به این دیار باشد!
میشد که داستان جور دیگری باشد؛ اما نشد! و به بهمن که میرسیم زمستان ما دوباره آغاز میشود
رنگ گوشت باید قرمز باشد و نباید قهوه ای و تیره باشد . 
سطح خارجی گوشت نباید لزج و چسبناک باشد و همچنین گوشت نباید چروک و خشک باشد . 
اگر گوشت دارای بوی غیر مطبوعی باشد دلیل بر فاسد شدن گوشت است .
گوشت باید عاری از هر گونه خون مردگی ، قارچ و کبودی باشد و نباید هیچ گونه ذرات خارجی مشکوک در گوشت دیده شود .
چربی گوشت باید به رنگ سفید باشد و باید بدون هیچگونه بو و قوام و رنگ غیرطبیعی باشد.
گوشت نباید در جلوی مغازه ها و در جلوی تابش نور آفتاب قرار داده شو
یکی از مهمترین رموز رسیدن به جذابیت این است که بدانیم جذابیت چیزی غیر از زیبایی است‌ .
شخص می‌تواند صورت زیبایی نداشته باشد اما بسیار جذاب باشد و هم چنین می‌تواند بسیارزیبا باشد اما اصلاً جذابیت نداشته باشد.
جذابیت و گیرایی ! نگران نباشید این یک ویژگی کاملاً اکتسابی است که با در نظر گرفتن موارد زیر می توانیم بدست بیاریم:
ظاهری آراسته داشته باشید:

ادامه مطلب
اگر انسان دارای همه اعضاء و اجزاء باشد، او انسانی کامل به شمار می رود و تفاوتی نمی کند که او ظالم باشد یا مظلوم، با سواد باشد یا بی سواد و...
ولی آیا انسانیت انسان، و آنچه که شرافت و کمال انسانی نامیده می شود نیز این گونه تعریف می شود ؟
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکس این سوره را بخواند مثل این است که صدقه به هر وارث مستحقی داده باشد یا مثل ثواب کسی که از اسیری و بندگی فردی را آزاد کرده باشد در مشیت الله از کسانی باشد که گناهانش آمرزیده و حق سبحان از او خشنود شود هر جمعه که بخوانید از فشار قبر ایمن شوید اگر کسی چیزی گم کرده باشد در جای گمشدن آیه 58 سوره نساء یعنی : ان الله یامرکم .... را در آب بخواند و در آنجا بپاشد گمشده پیدا شود
وقتی دل سودایی می‌رفت به بستان‌ها
بی خویشتنم کردی بوی گل و ریحان‌ها

گه نعره زدی بلبل گه جامه دریدی گل
با یاد تو افتادم از یاد برفت آن‌ها

ای مهر تو در دل‌ها وی مهر تو بر لب‌ها
وی شور تو در سرها وی سر تو در جان‌ها

تا عهد تو دربستم عهد همه بشکستم
بعد از تو روا باشد نقض همه پیمان‌ها

تا خار غم عشقت آویخته در دامن
کوته نظری باشد رفتن به گلستان‌ها

آن را که چنین دردی از پای دراندازد
باید که فروشوید دست از همه درمان‌ها

گر در طلبت رنجی ما را برسد
آیا شخصیت زن و شوهر باید یکی باشد
زوج های خوشبخت چقدر شخصیتشان شبیه به هم هست؟
همانطور که همه‌ی ما می‌دانیم، عشق چیز پیچیده‌ای است. این در ذات ماست که به دنبال کسی باشیم که مشابه ما باشد، اما این دلیل نمی‌شود که کسی با ویژگی‌های شخصیتی مشابه ما، همان کسی باشد که رابطه‌ای شاد و سالم را با او تجربه کنیم.
رابطه و ازدواج تقریبا آزمون و خطاست. چه کسی می‌تواند ادعا کند که همسر کاملی برای شماست؟ سازگاری و جور بودن در برخی زمینه‌ها معادل سازگاری

یک شعری داشت حافظ که میگفت، پیر ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت/آفرین بر نظر پاک خطا پوشش باد، یک تفسیری بود از این شعر که حافظ دارد به پیر ما طعنه میزند که کور است و خطای صنع را نمیبیند.... و خب اشکالی هم ندارد برای زنده ماندن، زندگی کردن، لذت بردن، خندیدن و... گاهی عادم باید خطا پو‌ش تر باشد، گاهی کمی خطا پو‌ش تر باشد، نه اینکه کور و احمق باشد ها... فقط کمی خطا پوش... 
بقلم شهروز براری صیقلانی اپئزود اول از اثر شماره یک                    نویسنده اثر     شهروز براری  صیقلانی  اثر   
L♥o♥v♥e♥♥♥s♥h♥i♥n♥♥b♥r♥a♥r♥y♥

داستان اول ♦♦ از شهروز براری صیقلانی   ♦♦

همواره حرفهایم را نتوانستم بگویم ، درعوض بی وقفه نوشته آم . چه توان کرد وقتی توان ابراز نباشد؟ نوشتن بهتر از در خود نهفتن است . هر چه است از نگفتن بهتر است. افسوس ک اشتیاق خواندنش نباشد. افسوس.....
ترا روی کاغذ ها جامیگذارم و میروم ،م
اگر تخم مرغ در ظرف آب شناور بماند کهنه است و هر چه کهنه تر باشد بیشتر به سطح آب نزدیک می شود.
ولی اگر تازه باشد به پهلو کف ظرف می ماند. این موضوع اگر روی آن تاریخ انقضا نباشد جواب می دهد ولی دلیل اینکه حتما سالم باشد نیست.
برای سالم بودن آن حتما آن را در ظرفی شکسته و ببینید که بوی ناخوشایند نداشته باشد یا لکه های سیاه، صورتی یا آبی در آن دیده نشود.
⁦✍️⁩چند نکته درباره معماری!
⁦✔️⁩در اسلام ساختن بناهای بلند ممنوع است و سبک معماری باید افقی باشد و نه عمودی.
⁦✔️⁩توالت باید در مکان دورتر از محل زندگی باشد؛خدا مخرج انسان را در پوشیده ترین نقطه بدن قرار داده پس محل دفع هم باید نقطه پنهانی باشد تا حیا و عفت میان خانواده محفوظ بماند.
⁦✔️⁩در معماری سابق ایرانی؛ در جلوی خانه ها محلی برای نشستن و معاشرت با همسایه ها وجود داشته است در حالی که اکنون در آپارتمان ها همسایه ها از هم بی خبر هست
۱ – باید به حواله کرد شخص دیگر باشد.۲ – باید به حواله کرد برات دهنده باشد.۳ – ممکن است به حواله کرد شخص دیگر یا به حواله کرد خود برات دهنده باشد.۴ – ممکن است در وجه حامل باشد.✅ گزینه ۳ صحیح است به استناد ماده ۲۲۴ قانون تجارت.
 رفتن... نبودن... نباید زیاد طول بکشد... نباید عادت شود... نباید گذاشت دلتنگی به حد نهایت برسد. نباید گذاشت دل به دلتنگی خو کند... یادش بگیرد و با آن کنار بیاید.... آدم نباید آن‌قدر برود ... و دور شود ... که از مدار جاذبه‌ی کسانی که دوستش دارند ... خارج شود.... بگذارید در گوش‌تان بگویم... آدمی که یک بار تا پای مرگ رفته باشد ... و برگشته باشد، دیگر از مرگ نمی‌ترسد. آدمی که یک بار تا سر حد مرگ دلتنگ شده باشد و زنده مانده باشد، دیگر از فقدان نمی‌ترسد... ‌‌‌‎‌‌
هرگاه که پدال گاز را فشار می دهید، سرعت موتور کم می شود.
⬅️برای زیاد کردن سرعت باید خیلی کم پدال گاز را فشرد. قدرت کلی خودرو کم شده است.
این مشکل به مرور زمان بدتر میشود. مشکلات احتمالی عبارتند از:
✅فیلتر هوا ممکن است کثیف شده باشد.
✅فیلتر بنزین ممکن است که با گل گرفته باشد.
✅پمپ بنزین ممکن است که فرسوده باشد.

✅زمان بندی احتراق ممکن است اشتباه باشد.
✅آب ممکن است در بنزین مخلوط شده باشد.
✅مبدل کاتالیتیک ممکن است وصل شده باشد 
برای ازدواج موفقدر چهار مورد مرد باید نسبت به زن برتری داشته باشد
1) سن بهتر است مرد بین 4 تا 7 سال از زن بزرگتر باشدبطور طبیعی بلوغ فکری و جنسی دختران جلوتر از پسران است درن تیجه بهتر است در ازدواج مرد 4 تا 7 سال بزرگتر باشد تا این اختلاف جبران شود
◀️هر چند که ملاک ارزیابی صرفا سن شناسنامه ای نمیتواند باشد 
✅دوم : از نظر شخصیت خانوادگیمرد باید از خانواده ای باشد که در اجتماع از خانواده همسر خود یک درجه بالاتر باشد .    فاصله طبقاتی یک درجه خوب
کفش یکی از مهمترین وسایل یک بسکتبالیست حرفه ای است .در ورزش بسکتبال ، برای این که بسکتبالیست بتواند بهترین کارایی را داشته باشد و با بالاترین توان خود، بهترین بازدهی را در هنگام تمرین یا مسابقه از خود نشان دهد، باید از ابزار مناسبی برخوردارباشد. از جمله وسایل ضروری برای یک بسکتبالیست موفق، کفش‌های او می‌باشد، که باید از بهترین کیفیت برخوردار باشد دوم کاملا مناسب آن رشته ورزشی باشد.
ادامه مطلب
کفش یکی از مهمترین وسایل یک بسکتبالیست حرفه ای است .در ورزش بسکتبال ، برای این که بسکتبالیست بتواند بهترین کارایی را داشته باشد و با بالاترین توان خود، بهترین بازدهی را در هنگام تمرین یا مسابقه از خود نشان دهد، باید از ابزار مناسبی برخوردارباشد. از جمله وسایل ضروری برای یک بسکتبالیست موفق، کفش‌های او می‌باشد، که باید از بهترین کیفیت برخوردار باشد دوم کاملا مناسب آن رشته ورزشی باشد.
ادامه مطلب
باید برگردم به خودم. و یادم باشد همین طور آبکی خودم را از دست ندهم. حوصله‌ ی آدم ها را ندارم. اینها را اینجا می‌گویم وگرنه بیرون از اینجا قضاوتی روی آدم ها ندارم. اینجا این طوری است . بیرون از این‌ جا کاری به کار کسی ندارم. عادت گرفته‌ ام حرف دیگران را که می‌شنوم سکوت کنم. به گوش‌هایم هم عادت داده ‌ام کمتر بشنوند. فقط توی خودم هستم. شاید اینطور برایم بهتر باشد که سکوت کنم. شاید بهتر باشد باز سعی کنم زندگی کنم. شاید بهتر باشد دست و پا بزنم. ورز
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب

#تلنگرانه؛
#آیت_الله_مجتهدی_تهرانی:
بعضی ها میگن بابا #دلت پاک باشد!
 جواب از #قرآن:
آنڪس ڪه تو را خـــلق ڪرده است
اگر دل پاڪ ڪافی بود فقط میگفت
«آمــنوا» ایــمان بیاورید در حالیڪه
گفـــــته «آمَُنوا وَ عَمِــلُوا الصَّالِحات»
یعنی هـــم دلت پاڪـــ باشد
هــــم #ڪارت درســـــت باشد.
اگر تخمه ڪدو را بشڪنی و
مغـــــزش را بڪاری ســـبز نمی شـود
پوستش را هم بڪاری سبز نمی‌شود!
مغـــــز و پوست باید با هـــــم باشد.
> هم #دل ؛ هم #عمل <
در صورتی که زن فرزند نداشته باشد، مرد از زن، یک دوم ارث می‌برد و در صورتی که زن فرزند داشته باشد، یک چهارم ارث می‌برد. اگر زن بمیرد و وراثی نداشته باشد، شوهر تمام ترکه زن را به ارث می‌برد. اما اگر شوهر بمیرد و وراثی نداشته باشد، زن‌‌ همان نصیب خود را می‌برد و بقیه دارایی شوهر او همانند ترکه بی‌وراث، به دولت داده می‌شود.
" از راه های پایداری و عمیق شدن محبت این است که محبت، خودخواهانه نباشد..
شاید جنبۀ شعاری داشته باشد. اما ..
اگر دو نفر، هر دو عاشق و دلدادۀ یک ذات با عظمت باشند، به نحوی که آن عظمت دلِ این دو را برده باشد و خودخواهی را از این دو گرفته باشد، در این صورت آن دو به همدیگر علاقه ای پایدار و ماندگار و عمیق پیدا خواهند کرد."
..
پ.ن: به روزگار که هیچش وفا میسر نیست..
بحث فیلتر پیشرفته روی متون چه در کد نویسی چه در محدوده اکسل مورد نظر بنده نمی باشد که در سایت های فراوانی درباره آن صحبت شده است مشکلی که وجود دارد استفاده از این ابزار جهت کار روی اعداد می باشد
در این حالت این فیلتر هیچ کاربردی ندارد و قابل استفاده روی اعداد نمی باشد
تنها راه تبدیل اعداد به متن و سپس انجام فیلتر می باشد
در کد نویسی جهت تبدیل عدد به متن از تابع str استفاده نمائید
در پایان یاداوری می شود که شرط فیلتر هم حتما به متن تبدیل شود
ادامه مطلب
یک روش ابداعی توسط دکتر حسن بشیر هیات علمی دانشگاه امام صادق می باشد که با اقتباس از روش فرکلاف در تحلیل گفتمان که مبتنی بر سه سطح ( توصیف، تفسیر، تبیین) بود، متولد شده است که تکمیل تر از روش فرکلاف می باشد که دارای پنج سطح( سطح-سطح، سطح-عمق، عمق-سطح، عمیق و عمیق تر )می باشد.
آرزو کنیم حال همه خوب باشدخیابان, پر باشد ازعابرانی که سرخوش و آسوده از کنار هم عبور می‌کنندو می‌خندند، از ته دلشان می‌خندند.آرزو کنیم حال همه خوب باشدبه خوبی دو روز مانده به عید زمان کودکیو به خوبی همان روزی که آرامش و عشق؛به خیابان‌های این شهر، برگردد...
#نرگس_صرافیان_طوفان 

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها